• 0
نکوه

شیوه اتصال به پایگاه داده در زامارین فرم

سوال

سلام به دوستان عزیز

من قصد نوشتن یه برنامه با زامارین فرمز رو دارم و با توجه به اینکه این برنامه نیاز به یک پایگاه داده قوی برای نگهداری حجم عظیمی داده را دارد و همینطور میزان بالای تراکنش های موجود در لحظه بر روی پایگاه داده و همینطور اینکه این پایگاه داده قرار هست بین تمامی اپ های مربوطه بطور مشترک و بصورت انلاین مورد استفاده قرار بگیره در واقع به این معنی که قرار هست برنامه نوشته بشه برای تمامی پلتفرم های دسکتاپ ، موبایل و وب که یه پایگاه داده مشترک خواهند داشت و دسترسی به پایگاه داده هم بصورت انلاین هست خواستم دوستان اگر تجربه ای در این زمینه دارن راهنمایی کنید که بهترین انتخاب برای همچین منظوری چه پایگاه داده ای هست و روش اتصال رو هم اگر مطلئید توضیح بدید با تشکر.

بخوام چند نر افزار مثال بزنم مثل quick of kings که در آن واحد و برای صدها هزار نفر همزمان ارتباط با پایگاه داده برقرار میکنه و بسیار هم روان هست اینها از چه پایگاه داده ای استفاده میکنند و به چه  شکل.

اگر در مورد Azure هم اطلاعاتی دارید و احتمال داره در این مورد به کارم بیاد هم توضیحاتی ارائه کنید بسیار سپاسگذار میشم.

با تشکر از دوستانمون در وینویس

به اشتراک گذاری این ارسال

لینک به ارسال
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

5 پاسخ به این سوال تا کنون داده شده است

• 1
در در 28 تیر 1396 در 15:59، نکوه گفته است :

سلام به دوستان عزیز

من قصد نوشتن یه برنامه با زامارین فرمز رو دارم و با توجه به اینکه این برنامه نیاز به یک پایگاه داده قوی برای نگهداری حجم عظیمی داده را دارد و همینطور میزان بالای تراکنش های موجود در لحظه بر روی پایگاه داده و همینطور اینکه این پایگاه داده قرار هست بین تمامی اپ های مربوطه بطور مشترک و بصورت انلاین مورد استفاده قرار بگیره در واقع به این معنی که قرار هست برنامه نوشته بشه برای تمامی پلتفرم های دسکتاپ ، موبایل و وب که یه پایگاه داده مشترک خواهند داشت و دسترسی به پایگاه داده هم بصورت انلاین هست خواستم دوستان اگر تجربه ای در این زمینه دارن راهنمایی کنید که بهترین انتخاب برای همچین منظوری چه پایگاه داده ای هست و روش اتصال رو هم اگر مطلئید توضیح بدید با تشکر.

بخوام چند نر افزار مثال بزنم مثل quick of kings که در آن واحد و برای صدها هزار نفر همزمان ارتباط با پایگاه داده برقرار میکنه و بسیار هم روان هست اینها از چه پایگاه داده ای استفاده میکنند و به چه  شکل.

اگر در مورد Azure هم اطلاعاتی دارید و احتمال داره در این مورد به کارم بیاد هم توضیحاتی ارائه کنید بسیار سپاسگذار میشم.

با تشکر از دوستانمون در وینویس

هم از لحاظ امنیتی هم از لحاظ مواجه شدن با مشکلات اصلا کار درستی نیست که به صورت مستقیم با دیتابیس کار کنید . 

شما باید یک WebApi بنویسید که از طریق اون به سرور درخواست بدید سرور از روی دیتابیس اطلاعات مورد نظر رو برای شما به صورت JSON یا XML ارسال کنه . در گذشته XML خیلی کاربرد داشت ولی الان تقریباً همه  JSON استفاده میکنن چون کوتاه تر هست و حجم اطلاعات ارسالی و دریافتی کمتره . 

پایگاه داده سمت سرور هم قاعدتاً Oracle یا SQL Server (ترجیحاً ورژن 2016) باشه نتیجه بهتری میگیرید . 

پسند شده توسط 2 کاربر

لینک به ارسال

• 0

مرسی از راهنماییات ولی الان مسئله شد دوتا چون متاسفانه من تا حالا با json کار نکردم و آشناییم در مقابل این شیوه کد نویسی تقریبا میشه گفت صفر هست پس یه منبع خوب بهم معرفی کنید واسه آموزش json ترجیحا فارسی باشه اگر نه انگلیسی هم باشه موردی نیست .

ویرایش شده در توسط نکوه

لینک به ارسال
  • 0
در در 4 مرداد 1396 در 11:34، نکوه گفته است :

مرسی از راهنماییات ولی الان مسئله شد دوتا چون متاسفانه من تا حالا با json کار نکردم و آشناییم در مقابل این شیوه کد نویسی تقریبا میشه گفت صفر هست پس یه منبع خوب بهم معرفی کنید واسه آموزش json ترجیحا فارسی باشه اگر نه انگلیسی هم باشه موردی نیست .

استفاده از جیسون کار ساده ای هست . بستگی به سمت سرور داره اگه ASP باشه یه تابع برا اینکار داره به اسم Json اگر اشتباه نکنم . یادم نیست یک ساله تقریبا کار نکردم یادم رفته . توی نوگت های زمارین فرم هم یه نوگت هست NewthonSoft Json معمولا همون اولین نوگت میاد انقد پر کاربرده . اموزش کار باهاش هم یه سرچ کنی هست 

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال
  • 0
در هم اکنون، NGame گفته است :

استفاده از جیسون کار ساده ای هست . بستگی به سمت سرور داره اگه ASP باشه یه تابع برا اینکار داره به اسم Json اگر اشتباه نکنم . یادم نیست یک ساله تقریبا کار نکردم یادم رفته . توی نوگت های زمارین فرم هم یه نوگت هست NewthonSoft Json معمولا همون اولین نوگت میاد انقد پر کاربرده . اموزش کار باهاش هم یه سرچ کنی هست 

راجبش سرچ کردم اطلاعاتی هم برای کار باهاش به دست اوردم ظاهرا کارایی ساده ای هم داره اما مشکل اینجاست که وقتی من اطلاعاتم رو درون اس کیو ال سرور ذخیره میکنم چطور میتونم json رو به عنوان یک واسط قرار بدم و یا اینکه دادهای اس کیو ال سرور رو چطور توسط json فراخوانی کنم . متاسفانه برای این سوال هنوز هیچ جوابی روی نت پیدا نکردم

لینک به ارسال
  • 0

ممنون ngame جان راه حل مسئله رو پیدا کردم . دوستان اگر کسی با مشکل من مواجه بود میتونه به سر به لینک زیر بزنه. شیوه کار با اس کیو ال سرور توسط json را تا حدود مطلوبی توضیح داده فقط مشکل اینجاست که زبان اصلی هست

JSON in SQL Server 2016: Part 1 of 4 | SQL Server Blog

پسند شده توسط 1 کاربر

لینک به ارسال

برای ارسال دیدگاه یک حساب کاربری ایجاد کنید یا وارد حساب خود شوید

برای اینکه بتوانید دیدگاهی ارسال کنید نیاز دارید که کاربر سایت شوید

ایجاد یک حساب کاربری

برای حساب کاربری جدید در سایت ما ثبت نام کنید. عضویت خیلی ساده است !

ثبت نام یک حساب کاربری جدید

ورود به حساب کاربری

دارای حساب کاربری هستید؟ از اینجا وارد شوید

ورود به حساب کاربری